Kommenteeri

Nädala juhtimismõte: argument aitab projektijuhti

Argument on võimendav töövahend, eduka projektijuhi supervõime, mis aitab tema teistel oskustel efektiivsemaks muutuda ja särada.

Argument aitab esitlusel
Projektiidee esitlus koostööpartnerile, eelarve muudatuse kaitsmine juhatuses, vahearuande esitlemine projektinõukogule jne ... Oluline osa projektijuhi tööst on seotud ettekannetega, mille edukusest võib sageli sõltuda projekti edasine käekäik. Projektijuhile, kellel on head argumenteeritud mõtlemis- ja eneseväljendusoskused, ei ole esitlused põhitööd häiriv bürokraatia, vaid hea võimalus leida toetajaid ja kaasamõtlejaid ning kasvatada seeläbi oma õnnestumise tõenäosust. Projektinõukogu liige, kes algselt on tulnud andma hinnangut eelarvemuutusele, võib selge ja loogilise esitluse tulemusel muutuda projektijuhi liitlaseks juhatuses. Argumenteeritud esitlus, mida saadavad loogilised ja tõestatud esitlusmaterjalid, ei müü iseenesest, kuid on eduka projektijuhi väärtuslik töövahend.

Argument aitab suhtluses
Projektijuht asub organisatsiooni keskel. Tema tulemus sõltub olulises osas sellest, kuidas ta oskab suhelda nii üles- kui allapoole. Ilmselt veedab ta märkimisväärse osa oma tööajast telefonis või näost näkku inimestega suheldes. Tema kohal küsivad valdkonnajuhid kriitilisi küsimusi, tema all on sageli ajutiselt mujalt organisatsioonist kokku “laenatud” tiim, keda on vaja suunata ja juhendada. Juhi suutlikkus luua selgust on oluline igasugustes tingimustes, kuid projektijuhtimise muutlikus ja lühiajalises keskkonnas võimendub selle tähtsus veelgi. Argumenteerimisoskused annavad projektijuhile kaks võtmetähtsusega töövahendit - oskuse “püstijalu” korrastada oma mõtted süsteemseks tervikuks ning oskuse kirjeldada seda tervikut selgelt ja täpselt nii üles- kui allapoole.

Argument aitab koosolekul
Aeg on ammu muutunud meie väärtuslikemaks ressursiks, eriti detailsete ajaplaanidega projektijuhtimise maailmas. Mida efektiivsemad on koosolekud, mida kiiremini sünnivad kvaliteetsed otsused, seda enam jääb meeskonnal aega põhitegevuseks. Argumenteeritud koosolekud püsivad teemas, kaaluvad kiirelt ning tõenduspõhiselt läbi otsuse alternatiivide hüved ja kahjud ning jõuavad kõigile arusaadavate kokkulepeteni. Heade argumendioskustega projektijuhi jaoks ei ole koosolekud tüütu ajaraisk, vaid efektiivne töövahend tiimiga kvaliteetarutelude pidamiseks.

Margo Loori koolitused "Argumenteerimine juhtimises" toimuvad 9. detsembril 2016, 25. jaanuaril 2017 ja 3. mail 2017. Vaata rohkem SIIT.

Originaalartikkel Pärnu Konverentsi lehel.

Lisa kommentaar

Email again: