Kommenteeri

Asutused osalevad väitlusvõistlustel!

2014. aastal loodi pretsedent, kus Majandus- ja Kommunikatsiooni-ministeeriumi (MKM) ja Eesti Energia Võrguehituse väitlusmeeskonnad osalesid väitlemise Eesti meistrivõistlustel.
Veebruari viimasel nädalavahetusel osales MKMi võistkond juba teist aastat järjest meistrivõistlustel ning osalemise rõõmust ja väitlusklubist oma asutuses räägib lähemalt õigusosakonna peaspetsialist Ulla Saar.

Osalesite Lauriga Eesti meistrivõistlustel 2015. Miks otsustasite taas turniirile osalema minna ja millise kogemuse võrra rikkamana lahkusid?

Otsustasin taas turniirile minna, sest turniiril osalemine annab hea võimaluse end proovile panna väljaspool MKMi väitlusklubi. Lahkusin turniirilt positiivse laenguga ning kindlasti sain mitmeid näpunäiteid, kuidas tulevikus paremini ning edukamalt väidelda.

Teie asutuses toimub klubi juba kolmandat aastat. Miks oled otsustanud väitlusega jätkuvalt tegeleda?

Töö tõttu tuleb tihti inimeste ees esineda (nt koosolekut pidada, ettekannet teha vms) ning väitlusklubis osalemine on parim viis esinemisjulguse kasvatamiseks sõbralikus ja mängulises õhkkonnas. Samuti arendab väitlus silmaringi ja paneb vahel probleemidest teistmoodi mõtlema, mis omakorda võimaldab tehtud otsuseid efektiivsemalt argumenteerida ja põhjendada.

Millist mõju märkad väitlusklubi toimumisel teie asutuses või lähemalt Sinu asutusesiseses suhtlusringkonnas?

Usun kindlasti, et nende inimeste, kes väitlusklubis käivad, argumenteerimisoskus on paranenud. Muus osas on väitlusklubi heaks platvormiks, mille kaudu tutvuda uute toredate inimestega, kellega tööalaselt MKMis igapäev kokku ei puutu.

Alusta Sinagi oma töötajatega väitlusklubi! Mis on väitlusklubi? 


Lisa kommentaar

Email again:
google-site-verification=QT4VI7bBeJzV6VQv1VZwTh398cyDZyA_ZxhgaEYMLAM