Anna Karolin

Päringud Anna tööks palume esitada müügijuht Helina Loorile: helina.loor@speaksmart.ee / 5208549 

***

Anna Karolin on oma 2004. aastast kestnud professionaalse väitluskarjääri ajal olnud üks Eesti ja Kontinentaal-Euroopa edukamaid väitlejaid, olles Euroopa ülikoolide väitlusmeistrivõistluste finalist, Eesti meister ning paljude Baltikumi turniiride võitja ja parim kõneleja. Ülikoolis on Anna treeninud mitmeid Eesti koondiseid maailmameistrivõistlusteks ning olnud rahvusvaheline treener IDEA väitlusakadeemias.

Sellest tulenevalt oma Anna oskus infot koguda ja analüüsida, mõelda struktuurselt, kuulata ja oma mõtteid argumenteeritult välja öelda ja neid kaitsta Eesti ja ka Euroopa ühel kõrgemal tasemel.

Koolitajana on Anna tugevus õpetada struktureeritud ja analüütilist mõtlemist, mis aitab igal inimesel oma mõtteid selgelt sõnastada ja teisi inimesi kuulata, mis on olulised oskused igas tööolukorras. Moderaatorina on Anna empaatiline ja kaasamõtlev aruteludisainer ja –juht, kes aitab igat arutelu läbi mõelda ja üles ehitada nii, et fookus on tugevalt sisul, aga et arutelu vorm oleks ka kuulajatele põnev ja arutelu oleks meeldejääv.

Annat käivitab isiklikult ka seos psühholoogia ja esinemishirmu vahel. Tema huvi on leida võimalus aidata esinemisoskuste arengus ka neid inimesi, kelle jaoks esinemishirm on igasuguste ülesastumise puhul niivõrd takistav jõud, et tavapäraste esinemisoskuste (nagu sõnumiseade, struktuur või lugude rääkimine) õppimine muutuvad esimeses järgus teisejärguliseks. Anna proovib leida teraapia ja esinemisoskuste õppe vahepealset vormi, mis aitaks esinemispinge muuta inimesele talutavaks ja juhitavaks faktoriks.  

Hariduselt riigiteadlane on Anna töötanud Arengukoostöö Ümarlauas poliitikaeksperdina ning on vabatahtlik Valimiste Valvurites. Olles Heateo Sihtasutuses uusi algatusi käivitanud, on talle südamelähedased teemad ka pitching ja rahastajate veenmine. Oma teise kõrghariduse sai Anna Aarhus’i Ülikoolist Taanist, kus ta uuris oma lõputöö raames demagoogiat, täpsemalt poliitilise demagoogia mõju USA valijale ning meedia sekkumise efektiivsust selle mõju vähendamiseks.

Anna on juhtinud mitmeid arutelusid ning Anna viimased kliendid on olnud Arengukoostöö Ümarlaud, Eesti Kunstiakadeemia, Arvamusfestival, Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskus, Eesti Inimõiguste Keskus, Avatud Eesti Fond, Ida-Virumaa Ettevõtluskeskus, Tartu Biotehnoloogia Park, E-tervise SA, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Vabaühenduste Liit, Climate LaunchPad, Garage48 Startup Class ja kolm aastat järjest ENTRUMi noorte ettevõtluskonkursi osalejad.

Anna töötab SpeakSmart arutelujuhtimise teenuse www.moderaator.ee alt arutelu disaineri ja juhina ja õpetab moderaatoreid ise ka välja. Vaata Anna moderaatori profiili siit. 

Anna koolitab eesti ja kõrgtaseme inglise keeles.
Kontakt: anna.karolin@speaksmart.ee

Tagasiside Anna tööle:

  • Professionaalne ja tähelepanelik kuulaja. Hea tagasiside andja. Võiks isegi öelda mõttegeenius.
  • Anna on suurepärane argumenteerija, kes oskab näha rohkemaid täringu tahke kui keskmine inimene. Huvi teema ja inimeste koolitamise vastu aitab kindlasti seda teha veelgi enam kirega ja ma soovin küll, et temasuguseid koolitajaid oleks rohkem. Anna, ära lase sellest tööst lahti! Mulle tundub, et see on väga sinulik. :)
  • Aktiivne ja adekvaatne tagasiside, head individuaalsed nõuanded ja nõksud andsid enesekindlust.
  • Olin väga rahul individuaalse tagasiside andmisega (et oskaksin edaspidi teadlikult mõnele enda tüüpveale tähelepanu pöörata).
  • Kiire ja ladus asjaajamine, lubadustest kinnipidamine. Hea paindlikkuse ja põhjalikkuse suhe. Väga hea stressitaluvus ja -juhtimine. Väga loov ja kaasav arutelu juhtimine. 
  • Palusime SpeakSmartilt hiljutisele konkursile - kus otsisime uusi lahendusi ühiskondlikele probleemidele - tuge ideede autorite esitluste ettevalmistamisel. Lahenduste konkursi žürii oli esitlusi kuulates meeldivalt üllatunud esitluste hea taseme üle. SpeakSmart tegi sisuka eeltöö ning koostas meile üle ootuste põhjaliku videokoolituse, mille mõju oli otseselt näha ka meeskondade pitchidel. Suur tänu! Laura Kalda, Heateo SA 
  • Rõõm oli meiepoolne kindlasti – osalejad lahkusid silmis sära ning Annat kiideti väga!
Anna mõtted: 


Anna Karolin juhtimas Avatud Eesti Fondi arutelu põgenikekriisist veebruaris 2016.