Kai Klandorf

Päringud Kai tööks palume esitada: 
helina.loor@speaksmart.ee / 5208549

*****

Koolitaja on argumenteerimise fänn ja see on osa ta DNAst. Ta on olnud põhi- ja keskkoolis ise väitleja, tudengina treener ja nüüd täiskasvanute koolitaja.

Kai on SpeakSmart meeskonna liige aastast 2007 ja töötab nii koolitaja, moderaatori ja klubijuhina. Kai elab ja töötab peamiselt Tartus ning on aastatel 2013-2015 vedanud Tartus avalikku väitlusklubi ja avalikku kursust argumenteerimisoskuste teemal Tartu ettevõtjatele.  

Kail on väga suur kogemus haridusvaldkonnast, olles olnud pikaajaline väitlusõpetaja Raplas, tegeledes Tervise Arengu Instituudis VEPA ehk Käitumisoskuste Mängu projektijuhina ning koolitades õpetajat väitlusoskuste teemal. 

Kai on koolitanud riigiasutuste töötajaid, ettevõtjaid, ministeeriumite ametnikke, nõunikke, juriste, õpetajaid jt. 

Kai suurkliendid on olnud Innove, Tartu Linnavalitsus, Siseministeerium, Eesti Energia, Sotsiaalministeerium, Tallinna Linnakantselei,  Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, 

ja kliendid Järveküla kool, Tartumaa arendusselts, Tartu Kõrgem Kunstikool, Tartu Ülikooli raamatukogu, Politsei- ja Piirivalveamet, Maksu- ja Tolliamet, BDO, Saaremaa ettevõtjate Liit, Kohtutäitur Elin Vilippuse  büroo, RIK, Eesti Teadusagentuur,  Saint Gobain Glass Estonia AS, Kirjastus Maurus, SA Archimedes jt. 

Kai on töötanud koolitajana rahvusvahelisel tasandil, eest vedanud globaalseid väitlusprogramme ning kaasa löönud erinevas koolitusprogrammides. Kai on juhtinud Eesti Väitlusseltsi rahvusvahelist koostöö suunda ja selle aja jooksul edendanud väitlusliikumist riikides nagu Nepal, Norra, Moldova, Myanmar jne. Lisaks on Kai täitnud mitmeid korralduslikke rolle, näiteks olnud turniiridirektoriks keskkoolide maailmameistrivõistlustel Iirimaal (2013. aastal) ja ülikoolide maailmameistrivõistlustel Berliinis (2014. aastal).

Kai on töötanud väitlusringi juhendaja, väitlustreeneri ja -õpetajana mitmetes koolides,sh ka Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ja alates 2010. aastast õpetab ta järjepidevalt avalikku esinemist ja väitlust Rapla Vesiroosi Gümnaasiumis.

Kai omab anglistika magistrikraadi Tartu Ülikoolist. Lisaks koolitamisele ja väitlushariduse arendamisele on Kai töötanud Tervise Arengu Instituudis, kus ta juhtis klassipõhist universaalennetuse programmi. Hetkel töötab Kai Vabaühenduste Liidu juhina.

Kai töötab SpeakSmart arutelujuhtimise teenuse www.moderaator.ee alt arutelu disaineri ja juhina ja õpetab moderaatoreid ise ka välja. Vaata Kai moderaatori profiili siit.

Kai koolitab eesti ja kõrgtaseme inglise keeles.
Kai läbiviidud kõikide koolituste tagasiside keskmine on 4.9 / 5.

Kontakt: kai.klandorf@speaksmart.ee 

Tagasiside Kai tööle:

 • Koolitaja suhtles koolitatavatega vahetult ning saavutas nendega hea kontakti. Oli aru saada, et koolitaja kasutab õpetatavat ka ise praktikas. Koolitaja oli väga täpne.
 • Koolitus oli väga huvitav ning koolitaja väga professionaalne. Tekitas tahtmise koolitusest kõike haarata.
 • Tänan väga põneva töötoa (väitluslik koosolek) eest! Meil kõik jäid rahule.
 • Ekspert, kes kaasab osalejaid, see aitab teema omandamisele kaasa.
 • Koolitaja valdas teemat, suutis paindlikult koolitust juhtida, reageerida küsimustele.
 • Koolitaja oli pädev ning hea suhtleja. Suhtus koolitatavatesse austusega. 
 • Kõik sujus väga hästi! Kai oli paindlik, sõbralik ja asjalik! 
 • Kogu koolituse aja ei mõelnud kordagi teisi mõtteid. Tempo oli kaasahaarav. Teema loomulikult juhitud ja teemad ajakohased. 
 • Koolituse teenuse valik saigi tehtud tänu enda varasemale kogemusele koolitusel osalejana. Jäin väga rahule ning soovisin ka meie seminaril sama teenust kasutada. Koolitaja on väga professionaalne, ettevalmistav kirjavahetus ja tagasiside raamistasid väga hästi tervet protsessi. Olen väga rahul ja soovitan kindlasti ka edaspidi just SpeakSmarti koolitusi. Airi Park, Tartumaa arendusselts
 • Olen siiralt tänulik võimaluse eest näha töötamas Kai Klandrofi. Ta süveneb teemasse rohujuuretasandini, vajadusel modifitseerib teemat või väitluse kulgu vastavalt sihtgrupile või oludele jäädes väitluse eesmärgile kindlaks. Triin Nõlvak, EAS
 • Kaid on võimalik näha BDOle tehtud väitlusliku meeskonnatöö videos.

Kai juhtimas BDO väitluslikku meeskonnakoolitust. 

Kai juhtimas Maale elama 2016 messi Tartus. 

Kai tegemas näidisväitlust Õigusteadlaste Päevadel 2016 Vanemuise suures saalis.