Kai Klandorf

Koolitaja on argumenteerimise fänn ja see on osa ta DNAst. Ta on olnud põhi- ja keskkoolis ise väitleja, tudengina treener ja nüüd täiskasvanute koolitaja.

Kai on SpeakSmart meeskonna liige aastast 2007 ja töötab nii koolitaja, moderaatori ja klubijuhina. Kai elab ja töötab peamiselt Tartus ning on aastatel 2013-2015 vedanud Tartus avalikku väitlusklubi ja avalikku kursust argumenteerimisoskuste teemal Tartu ettevõtjatele.  

Kai on koolitanud riigiasutuste töötajaid, ettevõtjaid, ministeeriumite ametnikke, nõunikke, juriste, õpetajaid jt. 

Kai suurkliendid on olnud Tartu Linnavalitsus, Siseministeerium, Eesti Energia, Sotsiaalministeerium ja kliendid Tartu Ülikooli raamatukogu, Politsei- ja Piirivalveamet, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Tallinna Linnakantselei, Maksu- ja Tolliamet, BDO, Saaremaa ettevõtjate Liit, Kohtutäitur Elin Vilippuse  büroo, RIK, Eesti Teadusagentuur,  Saint Gobain Glass Estonia AS, Kirjastus Maurus, SA Archimedes jt. 

Kai on töötanud koolitajana rahvusvahelisel tasandil, eest vedanud globaalseid väitlusprogramme ning kaasa löönud erinevas koolitusprogrammides. Kai on juhtinud Eesti Väitlusseltsi rahvusvahelist koostöö suunda ja selle aja jooksul edendanud väitlusliikumist riikides nagu Nepal, Norra, Moldova, Myanmar jne. Lisaks on Kai täitnud mitmeid korralduslikke rolle, näiteks olnud turniiridirektoriks keskkoolide maailmameistrivõistlustel Iirimaal (2013. aastal) ja ülikoolide maailmameistrivõistlustel Berliinis (2014. aastal).

Kai on töötanud väitlusringi juhendaja, väitlustreeneri ja -õpetajana mitmetes koolides,sh ka Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ja alates 2010. aastast õpetab ta järjepidevalt avalikku esinemist ja väitlust Rapla Vesiroosi Gümnaasiumis.

Kai omab anglistika magistrikraadi Tartu Ülikoolist. Lisaks koolitamisele ja väitlushariduse arendamisele töötab Kai Tervise Arengu Instituudis, kus ta juhib klassipõhist universaalennetuse programmi. 

Kai töötab SpeakSmart arutelujuhtimise teenuse www.moderaator.ee alt arutelu disaineri ja juhina ja õpetab moderaatoreid ise ka välja. Vaata Kai moderaatori profiili siit.

Kai koolitab eesti ja kõrgtaseme inglise keeles.
Kai läbiviidud kõikide koolituste tagasiside keskmine on 4.9 / 5.

Tagasiside Kai tööle:

  • Tänan väga põneva töötoa (väitluslik koosolek) eest! Meil kõik jäid rahule.
  • Ekspert, kes kaasab osalejaid, see aitab teema omandamisele kaasa.
  • Koolitaja valdas teemat, suutis paindlikult koolitust juhtida, reageerida küsimustele.
  • Koolitaja oli pädev ning hea suhtleja. Suhtus koolitatavatesse austusega. 
  • Kõik sujus väga hästi! Kai oli paindlik, sõbralik ja asjalik! 
  • Kogu koolituse aja ei mõelnud kordagi teisi mõtteid. Tempo oli kaasahaarav. Teema loomulikult juhitud ja teemad ajakohased. 
  • Olen siiralt tänulik võimaluse eest näha töötamas Kai Klandrofi. Ta süveneb teemasse rohujuuretasandini, vajadusel modifitseerib teemat või väitluse kulgu vastavalt sihtgrupile või oludele jäädes väitluse eesmärgile kindlaks. Triin Nõlvak, EAS
  • Kaid on võimalik näha BDOle tehtud väitlusliku meeskonnatöö videos.

Kai juhtimas BDO väitluslikku meeskonnakoolitust. 

Kai juhtimas Maale elama 2016 messi Tartus. 

Kai tegemas näidisväitlust Õigusteadlaste Päevadel 2016 Vanemuise suures saalis.