Siim Ruul

Päringud Siimu tööks palume esitada: helina.loor@speaksmart.ee / 5208549

***

Siim on tegelenud väitluse ja avaliku esinemisega 2003. aastast ise õppides, õpetades ja koolitades nii Eestis kui välismaal. SpeakSmart koolitajana on Siim tegelenud peaasjalikult argumenteerimise, avaliku esinemise, väitluse ning õpetajakoolitustega. 

Siim on väitluse fänn ja kogenud õpetaja! Siim on alates 2012. aastast läbi viinud palju avalikke koolitusi väitluse teemadel. Siimu juhendatavad võistkonnad on väidelnud viimasel kolmel aastal Eesti väitluse meistrivõistluste finaalis ning mitmeid kordi võitnud. Siim on ka ise aktiivne väitleja, kes oli 2015. aastal Eesti meistrivõistluste individuaalarvestuse parim väitleja.

Olles tegevõpetaja, tunneb Siim eriliselt hästi koolikeskkonda ja tema lemmikuks on just
õpetajatele mõeldud koolitused, mida ta on läbi viinud juba kümneid. Oma ala inimene, näeb ja mõistab pedagoogi mõttemaailma - mis võiks olla parem kui õppida kolleegilt, kes igapäevaselt jagab samu rõõme ja muresid. 

Siim on töötanud retoorika ja väitlusõpetajana Tartu Mart Reiniku Gümnaasiumis ja töötab hetkel ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse ning väitluse ja retoorika õpetajana Pärnu Koidula Gümnaasiumis ja Pärnus Sütevaka Humanitaargümnaasiumis. 2014. aastal valiti Pärnu aasta nooreks õpetajaks. Siim on aktiivne vabatahtlik Eesti Väitlusseltsi ürituse raames.

Siimu on võimalik näha BDO väitlusliku meeskonna videos.

Siim koolitab eesti ja inglise keeles. 
Kontakt: siim.ruul@speaksmart.ee


Tagasiside Siimu tööle:

  • Kogu protsess päringust järeltööni oli väga meeldiv ja sisukas. Kuna olen tuttav oli suhtlus familiaarne. Protsess oli tervikuna läbimõeldud, meie teemaga haakuv ja sisulist väärtust pakkuv. Koolitaja oli päeva jooksul väga motiveeriv ja kogu protsessi osas väga põhjalik. 
  • Koolitaja hääl oli selge ja kõlav, väga kaasahaarav.
  • Koolitaja oli super, valdas teemat ning aitas.
  • Positiivne aura ja sõbralik töine õhkkond kogu koolituse vältel. Selles oli "süüdi" Siim!
  • Uskumatult kaasa haarav, huvitav. Kindlasti osaleks veel tema koolitusel.
  • Kõik oli selge, arusaadav ja täpne.
  • Koolitaja sai oma tööga väga hästi hakkama. Oli tore näha, et ta naudib oma tööd.
Siim viimas läbi BDO väitluslikku meeskonnakoolitust