Blogi

Siim Vahtrus: Läbirääkimiste kunst

14. detsember 2019 Marja Leisk, Kommentaarid: 0
Usaldus ja koostööle orienteeritus muudavad läbirääkimised meeldivaks ja tulemuslikuks. Peamistest võimalustest läbirääkimistel edu saavutamiseks kirjutab SpeakSmarti koolitaja ja konsultant Siim Vahtrus.
Loe lisaks »

Margo Loor: Demokraatia ilma argumenteeritud aruteluta pole võimalik

21. november 2019 Marja Leisk, Kommentaarid: 0
Democracy is impossible without reasoned discussion
/Please scroll down for english/

Mõisted nagu “tõejärgsus” ja “valefakt” on saanud osaks igapäevasest keelekasutusest. Kuidas tugevate argumentide ja sisuka arutelu abil demokraatiat tugevada? Mõtteid jagas Eesti Väitlussetltsi asutajaliige ning SpeakSmart juhtivkoolitaja ja arendusjuht Margo Loor.
Loe lisaks »

Raadiosaatesari "Argumenteeritud juhtimine"

28. oktoober 2019 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Argumenteeritud juhtimine on uue põlvkonna juhtimise mõtteviis, sest valikuid täis maailmas käskimisest või nõudmisest ei piisa! Saates räägime erinevate juhtide ja spetsialistidega ratsionaalsest ja argumenteeritud mõtlemisest, juhtimisest ning seda toetavatest tööriistadest.

Kuula meie "Argumenteeritud juhtimine" saateid Äripäeva raadios!
Loe lisaks »

Siim Vahtrus: Miks ja kuidas kaardistada müügiargumente?

27. oktoober 2019 Marja Leisk, Kommentaarid: 0
SpeakSmart koolitaja Siim Vahtrus rääkis Äripäeva raadio saates Juhtimislabor sellest, milliseid võimalusi loob organisatsiooni müügiargumentide kaardistamise ning kuidas saab selle abil müügimeeskonna sooritust parandada. Kuid saates tuleb juttu ka sellest, kuidas on müügiargumentide kaardistamisest võimalik võtta välja kasu kogu organisatsiooni tootearendusele.  Loe lisaks »

Vladislav Lušin: Miks argumenteerimine on juhi parim sõber?

14. oktoober 2019 Marja Leisk, Kommentaarid: 0
Наш мир меняется, и происходящие в нем изменения заставляют нас принимать все новые решения, которые, в свою очередь, также меняют окружающий нас мир. И для того, чтобы окружающие нас люди – друзья, коллеги, партнеры, клиенты, инвесторы – понимали нашу позицию и могли успешно с нами взаимодействовать, необходимо аргументировать свои шаги. К счастью, навыкам аргументации можно научиться, пишет партнер Академии Äripäev, тренер SpeakSmart Владислав Лушин.

*
Eesti keelne kokkuvõte:  „Et meid ümbritsevad inimesed – sõbrad, kolleegid, partnerid, kliendid ja investorid – mõistaksid meie seisukohti ja saaksid meiega koostööd teha, peame oma samme argumenteerima,“ kirjutab SpeakSmart’i koolitaja Vladislav Lušin, Loe lisaks »

Viktoria Muske: argumenteerimisoskus on universaalne

06. oktoober 2019 Marja Leisk, Kommentaarid: 0
Среди социальных предприятий Эстонии SpeakSmart - одно из самых необычных: здесь взрослых клиентов учат… дискутировать друг с другом правильно: последовательно, доказательно и так, чтобы в итоге родилось наилучшее решение обсуждаемой проблемы. Полгода назад у SpeakSmart появилось русскоязычное направление, которое основала и возглавила уроженка Нарвы Виктория Муске.

/eesti keelne kokkuvõte intervjuu lõpus/

Loe lisaks »

Margo Loor: Mida ootab oma juhilt uue aja talent?

16. september 2019 Marja Leisk, Kommentaarid: 0
Ühele mu argumenteeritud juhtimise koolitusele Äripäeva Akadeemias tuli kord automüügi ettevõtte juht, 50-ndates härrasmees. Kui küsisin osalejatelt, et millise vajaduse või ootusega nad koolitusele on tulnud, vastas ta umbes nii: “Ma ei saa oma nooremate töötajatega enam hästi hakkama. Käsku nad ei kuula. Tahavad, et ma selgitaks või argumenteeriks oma otsuseid. Ma ei oska seda teha, ma pole kunagi argumentide kohta midagi õppinud. Sellepärast tulingi.”
Loe lisaks »

Vladislav Lušin: Arutelu edasiviivad küsimused

15. september 2019 Marja Leisk, Kommentaarid: 0

Чтобы дискуссия продвигалась вперед, важно задавать правильные вопросы – так свой вклад в интересную и результативную дискуссию может внести не только ее модератор, но и каждый участник. Наш тренер Владислав Лушин разбирает 5 типов вопросов, продвигающих дискуссию вперед, в блоге Фестиваля мнений.

*
Eestikeelne kokkuvõte: Et arutelu liiguks edasi, on oluline küsida õigeid küsimusi – nii saab huvitavasse ja tulemuslikku arutelusse panustada mitte ainult selle moderaator, vaid ka iga osaleja. Meie koolitaja Vladislav Lušin analüüsib 5 erinevat arutelu edasiviiva küsimuse tunnust. 
Loe lisaks »

Siim Vahtrus: Enne uute toodete arendamist tuleks vanad üle vaadata

09. september 2019 Marja Leisk, Kommentaarid: 0
Müügitöö keskendub sageli olemasoleva toote või teenuse võimalikult heas valguses näitamisele ning kliendi veenmisele, et see vastab tema vajadustele. Süsteemne müügiargumentide kaardistamine annab teisalt sisendit ka toodete või teenuste arendamiseks.
Loe lisaks »

Kristin Parts: Küsida või mitte? Ikka #küsi

27. august 2019 Marja Leisk, Kommentaarid: 0
Hea arutelu aluseks on koostöö, kus oma roll on osalejal, arutelujuhil kui ka kuulajal. Hea arutelu tunnuseks on kaasatud publik – nii passiivses kui aktiivses vormis. Seda mitte ainult sellepärast, et igaüks end hästi tunneks, vaid selleks, et arutelu publiku tähelepanekute ning ideede kaudu võimalikult palju areneda saaks. Küsimuste küsimine on hea viis, kuidas kuulaja saab arutelul kaasas olla, kirjutab SpeakSmarti arutelujuht Kristin Parts.  
Loe lisaks »

Siim Vahtrus: Harjutus, mis sunnib juhte vaatama tooteid ja teenuseid kriitilise pilguga

15. august 2019 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Ettevõtte poolt pakutavate teenuste või toodete kohta kehtivate müügiargumentide kaardistamine võib tunduda ajamahuka tööna, millest on kasu vaid neile, kes tegelevad igapäevaselt müügitööga. Reaalsuses see nii ei ole! Müügiargumentide väljatöötamine on vajalik ka juhile.
Loe lisaks »

Margo Loor: kuidas oma otsuseid hästi argumenteerida

15. august 2019 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Margo Loor räägib Äripäeva raadio saates "Juhtimislabor" argumenteerimisest juhtimises ning annab nõuandeid, kuidas oma seisukohti efektiivselt edastada.
Loe lisaks »

Margo Loor: Uus kvaliteet põhjamaises juhtimises

12. august 2019 Marja Leisk, Kommentaarid: 0
Ühiskonna areng, põhjamaine kultuur ja infotehnoloogia võidukäik on aluseks uuele, argumenteeritud juhtimise kultuurile. Juhtide valik on muutuda või hääbuda.  
Loe lisaks »

Viktoria Muske: Veenvate kõnede kolm müüti

16. aprill 2019 Marja Leisk, Kommentaarid: 0
Ежедневно мы сталкиваемся с необходимостью выражать свою позицию. В общении с коллегами, с починенными, с руководителями или на совещаниях, мы хотим, чтобы к нам прислушались. Почему, когда мы говорим, нас не всегда слышат и понимают правильно? Руководитель русскоязычного направления SpeakSmart Виктория Муске рассказывает о трёх мифах, связанных с убедительными выступлениями.
Loe lisaks »

Eduka arutelu tagab ettevalmistus

29. märts 2019 SpeakSmart, Kommentaarid: 0
Arutelu juhtimisel ja selle ettevalmistamise protsessis on mõned nipid, mis kohtumise edule kaasa aitavad. SpeakSmarti koolitaja Marleen Pedjasaar kirjeldab lähemalt.
Loe lisaks »

15. märtsil Märka Argumenti!

11. märts 2019 Helina Loor, Kommentaarid: 0
15. märtsil on "Märka Argumenti!" päev. SpeakSmart juhtivkoolitaja Margo Loor kirjutab, miks on oluline argumenti märgata ja miks me seda digiüleskutset üldse alustasime! Loe lisaks »

Margo Loor: AI ei ole väitluse mõttes veel lähedalgi inimintellektile

14. veebruar 2019 SpeakSmart, Kommentaarid: 0

Minu Facebooki sein kihas eile ja täna teemal inimese väitlus arvuti vastu. Maailm sai teist korda näha IBM Project Debater AI süsteemi, mis on IBMi kuulsa Watsoni järeltulija.Väitlus ei ole pikk, nii et soovitan kuulata. Alljärgnevalt mõned tähelepanekud.

Loe lisaks »

Siim Vahtrus: Miks peab juht olema hea kuulaja?

05. veebruar 2019 Marja Leisk, Kommentaarid: 0
Kuulamisoskus on juhile oluliseks tööriistaks, mis aitab teda muuhulgas
oluliste otsuste langetamisel, elluviimisel ning keerulistel läbirääkimistel.
Samas ei ole tegemist kaasasündinud oskusega – analüütilist mõtlemist toetavat
kuulamist tuleb teadvustada ning anda kuuldule selge struktuur.
Loe lisaks »

Müügiminutite järelkuulamine

18. detsember 2018 Marja Leisk, Kommentaarid: 0
2018. aasta sügisel on SpeakSmart olnud partneriks Äripäeva raadio saatele "Müügiminutid". Saime kaasa rääkida saates läbi käinud teemadel ning mõned korrad ka ise eksperdina Urmas Kamdroni saates külaliseks käia. Saated on järelkuulatavad Äripäeva raadio lehelt.  Loe lisaks »

Marleen Pedjasaar: Vaenuõhutajate kontode blokeerimine ei ole sõnavabaduse küsimus

26. september 2018 SpeakSmart, Kommentaarid: 0
Viimastel kuudel on väga palju räägitud sõnavabadusest, arutelukultuurist, libauudistest, meedia ja sotsiaalmeedia rollist ning tsensuurist, sest sotsiaalmeediaplatvormid nagu Twitter, Facebook ja YouTube piiravad teatud isikute või gruppide sõnavõtte põhjendustega, et postitatud on vihakõnet.
Loe lisaks »

Marleen Pedjasaar: Kuula ja sa näed!

06. august 2018 SpeakSmart, Kommentaarid: 0
Arvamusfestival on koht arutlemiseks. Igasuguse arutlemise eelduseks on oskus ja valmisolek kuulata ning tahe mõista. Kummalisel kombel aga näib, et kuulamine on veel keerulisem kui kõnelemine (ja hästi kõnelemine on päris keeruline), kirjutab arutelujuhtide koolitaja Marleen Pedjasaar SpeakSmartist.
Loe lisaks »

Margo Loor: Organisatsiooni väitlusklubi - õpeta oma inimesed kiiremini mõtlema ja paremini rääkima!

02. mai 2018 Marja Leisk, Kommentaarid: 0
Kaks aastat tagasi ennustas Maailma Majandusfoorumi raport “The Future of Jobs” vaatega aastani 2025, et analüütilise mõtlemise, suhtlemise ja veenmise oskused on tööturul kiiresti kasvava tähtsusega. Paljud organisatsioonid ja ettevõtted Eestis tunnevad seda juba täna ja otsivad võimalusi oma inimeste arendamiseks. Organisatsiooni väitlusklubi on uus efektiivne meetod selleks.
Loe lisaks »

Hea korraldaja, tule arutelu disainima!

28. märts 2018 SpeakSmart, Kommentaarid: 0
Arvamusfestival pakub koostöös SpeakSmartiga juba mitmendat aastat arutelude korraldajatele võimalust ideekorjesse esitatud ideed aruteludisaini- ja juhtimise töötubades edasi arendada. Eesmärk on, et festivali programmi jõudnud aruteludel oleks selge eesmärk, need innustaksid kaasa mõtlema ning neis jääks kõlama argumendi ilu. Seda kõike saab treenida ning aeg on selleks just praegu küps.
Loe lisaks »

Margo Loor: Kuidas tulla toime jonnaka suhtlejaga

06. veebruar 2018 Marja Leisk, Kommentaarid: 0
See on üks kõige sagedamini esitatavaid küsimusi argumenteeritud juhtimise koolitustel. Eestis on üksjagu ettevõtteid ja organisatsioone, kes on suhtlemise tõhustamiseks kogu tiimiga argumendioskused selgeks õppinud ning kelle jaoks see küsimus tiimi-siseselt enam oluline ei ole. Teistes ettevõtetes, kust koolitusele on tulnud üksikud inimesed või väiksemad tiimid, küsitakse seda küsimust nii sisese kui ka partnerite ja klientidega suhtlemise võtmes.
Loe lisaks »

Müüdid väitluse kohta

19. jaanuar 2018 Helina Loor, Kommentaarid: 0
"Väitlus - jaajaa, see on see üksteisele ärapanemine ja musta valgeks rääkimine!
Kas ikka on nii? Millised on need eelarvamused ja müüdid, mis väitlusega seostuvad ja millised on vastused nendele? Loe lisaks »

Hacking Arguments avaüritus 29.11

16. november 2017 SpeakSmart, Kommentaarid: 0
Tule häki meiega koos argumente!
See ei ole koolitus. See ei ole filmiõhtu. See on maailmatasemel väitluse analüüs koos Eesti tippväitlejatega.
Loe lisaks »

Teemata koosolekut ei saa teemas hoida

06. september 2017 margo.loor, Kommentaarid: 0
“Hei! Saaks korra kokku, vaja asjad üle vaadata. Neljapäeval kell kolm sobib sulle, ma loodan? Aa, ja kutsu Riina ja Kevin ka kaasa, neil ka hea seda kuulata.”
Loe lisaks »

Sigrid Solnik: Eesti arutelukultuurist Arvamusfestivali näitel

21. august 2017 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Kas tänavune Arvamusfestival oli argumenteeritud? Arvestades, et festivalil oli tänavu kokku 160 arutelu, sõltub vastus antud küsimusele sellest, milliseid diskussioone keegi nägi. Võis minna väga hästi, võis minna ka oluliselt halvemini, kirjutab SpeakSmarti argumenteerimiskoolitaja ja moderaator Sigrid Solnik.
Loe lisaks »

Sten Andreas Ehrlich: paremini argumenteeritud arvamused on suurema kaaluga

21. august 2017 SpeakSmart, Kommentaarid: 0
Kuku Raadio saates "Õigus ja Õiglus" räägivad Sten Andreas Ehrlich, Kaarel Tarand ja Ülle Madise otsustamisest ja arvamisest ühiskonna ja riigi tasandil. Loe lisaks »

Parimad lahendused sünnivad argumenteeritud arutelus

26. juuli 2017 margo.loor, Kommentaarid: 0
Tulemuslikuks toimimiseks meeskonnana on määrav suhtlemisoskus - oskus ennast selgelt ja argumenteeritult väljendada ning võrdselt tähtsana oskus struktuurselt ja empaatiliselt kuulata. Milline on argumenteeritud arutelu koosolekuruumis?
Loe lisaks »

Selgus Eesti parim väitlusvõistkond organisatsioonide hulgas turniiril PUNKT 2017

12. juuni 2017 Helina Loor, Kommentaarid: 0
10. juunil korraldas sotsiaalne ettevõte SpeakSmart Tallinnas organisatsioonide väitlusturniiri PUNKT. Turniiri finaalis kohtusid võistkonnad Cobalt B ja Spotaanne, mille võitis kohtunike häältega 3:2 võistkond Spontaanne koosseisus Ulla Saar (Vaimo) ja Kati Pino (AB Magnusson). 
Loe lisaks »

SpeakSmarti osa MTA projektis

21. aprill 2017 Helina Loor, Kommentaarid: 0
PARE Parim personalijuhtimise projekt 2017 on Maksu- ja Tolliameti "EL eesistumise meeskonna loomise ja arenduse projekt", mille üheks partner 2015-2016 aastatel olime. Kirjeldame lähemalt, milline oli SpeakSmart õppe osa MTA projektis. 
Loe lisaks »

PARE Parim personaliprojekt 2017 sündis koostöös SpeakSmartiga

21. aprill 2017 Helina Loor, Kommentaarid: 0
PARE Parim personalijuhtimise projekt 2017 on Maksu- ja Tolliameti "EL eesistumise meeskonna loomise ja arenduse projekt", mille üheks partneriks 2015.-2016. aastal olime.
Loe lisaks »

Vaikimine hõbe, kuulamine kuld

04. aprill 2017 margo.loor, Kommentaarid: 0
Umbes 10 aastat tagasi tegelesin uimastisõltlastele suunatud teenuste kaardistamisega Eestis, mille käigus ilmnes, et rehabilitatsiooniteenuseid on puudu. Valdkonnas pikalt tegutsenud MTÜ-l Convictus Eesti oli üldjoontes teada, millist täiendavat rehabilitatsioonikeskust oleks vaja. Asusime Heateo Sihtasutusega nende strateegiat täpsustama ja elluviimist toetama.
Loe lisaks »

Täiesti üksmeelne meeskond on ohtlik

13. märts 2017 margo.loor, Kommentaarid: 0
Ettevõtete tiimid käivad meeskonnakoolituste raames rippumas, hüppamas, voolimas ja mediteerimas, et ka tööolukordades koostöö sujuvam oleks. Kuhugi maani see ongi hea, kui tiimi liikmed kiiresti ühise keele leiavad, aga liiga üksmeelne tiim on ohtlik.
Loe lisaks »

Ideega lõuna Katrin Noormägiga 15.03

18. veebruar 2017 SpeakSmart, Kommentaarid: 0
Valdavale enamikule tänastest juhtidest ja töötajatest ei ole argumenteeritud suhtlemist ja otsustamist haridusteel õpetatud. Organisatsioon, kes soovib targemalt otsustada ning emotsionaalsete konfliktideta suhelda, peab neid oskuseid oma inimestele ise õpetama. Kuidas seda teha?
Loe lisaks »

Argumenteerimisoskus on juhi kvaliteedimärk

17. veebruar 2017 SpeakSmart, Kommentaarid: 0
Autor: Sten Andreas Ehrlich

Juhte on kolme tüüpi, nagu Margo Loor 15. veebruaril Wabaduse kohvikus ligi 40 tähelepanelikule kuulajale lõunasöögi taustaks selgitas. Mõned juhid teevad otsuseid intuitsioonile ja emotsioonidele tuginedes, neid põhjendamata. Teised langetavad valikuid kõhutundele tuginedes, ent leiavad neile argumenteeritud selgituse. Kolmandad leiavad ühe või teise valiku kasuks kõnelevad argumendid ning langetavad alles seejärel analüüsist lähtuva otsuse. Tark, argumentidele tuginev juhtimine võib küll võtta aega ja vaeva, kuid vähendab oluliselt vigade tegemise riski ning suurendab valikute õnnestumise võimalust.
Loe lisaks »

Ideega lõuna Kadi Steinbergiga 15.02

01. veebruar 2017 irismeigas, Kommentaarid: 0

Ideega lõuna pakub vahelduseks teistsugust lõunatamise formaati – kohvik Wabadus serveerib lõunasöögi ning meie pakume sinna juurde kaasamõtlemist ja uusi mõtteid. Esimesel kohtumisel kuulame Kadi Steinbergi (Eesti Energia) mõtteid sellest, mis on argumenteeritud juhtimine, milleks see vajalik on ja kuidas organisatsioonis argumenteeritud suhtlemisest juhtimisega võimendada.

Loe lisaks »

President Trump väärtustest ja demokraatiast ei rääkinud

23. jaanuar 2017 margo.loor, Kommentaarid: 0
Ameerika Ühendriikide presidendi ametisseastumise kõne võib minna kõnekunsti ajalukku, olla sisuliselt tähendusrikas, mõlemat korraga või mitte kumbagi. Maailma tähelepanu on nendele mõneteist minuti jooksul öeldud sõnadele garanteeritud kõigest olenemata. Reedel andis ametivande ja pidas sellele järgnenud sõnavõtu USA 45. president Donald John Trump.
Loe lisaks »

Presentation Skills: Speak Like Jobs and Clarkson

01. detsember 2016 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Long story short: public speaking and presentation skills have moved on from where to look or how to move your hands. The best speakers do not merely talk to the audience, they make their audiences live and feel the message. That’s what this course is about. Suitable for expats, people in international teams and anyone else, who wants to learn contemporary presentation skills in English. See more about the course here.    Loe lisaks »

Juhtimise tulevik on ratsionaalsete otsuste päralt

29. november 2016 Helina Loor, Kommentaarid: 0
2014. aastal võttis Hong Kongi riskikapitali firma Deep Knowledge esimesena maailmas oma juhatusse tehisintellekti, andes talle ühe hääle võrdselt teiste juhatuse liikmetega. Selle aasta oktoobris tegi sama käigu esimese põhjamaade ettevõttena soomlaste Tieto, kus tehisintellekt sai hääleõiguse arendusüksuse juhtimisel.
Loe lisaks »

Nädala juhtimismõte: argument aitab projektijuhti

01. november 2016 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Argument on võimendav töövahend, eduka projektijuhi supervõime, mis aitab tema teistel oskustel efektiivsemaks muutuda ja särada.
Loe lisaks »

Mida saad Sina teha, et avalik arvamusvahetus oleks sallivam ja rahulikum?

13. oktoober 2016 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Mõned mõtted Margo Loorilt selle kohta, kuidas igaüks meist saab kaasa aidata sellele, et ühiskonnas tervikuna oleks lihtsam rääkida keerulistest teemadest.
Loe lisaks »

Margo Loor Koolituskonverentsil 2017

13. september 2016 Helina Loor, Kommentaarid: 0
09. novembril 2016 toimub Koolituskonverents 2017 raames Margo Loori töötuba
"Qbsjn kviu po šff, lfš löjwjubc qbsjnb bsvufmv". 
Loe lisaks »

Mi(k)s sa arvad?

31. august 2016 SpeakSmart, Kommentaarid: 0
Autor: Sigrid Solnik

Paar päeva pärast tänavuse Arvamusfestivali lõppu ei tulnud mul ühel õhtul und. Vahtisin pimedas toas tühjusesse ja peas kihutasid mõtted selle üle, et milline annetaja ma olen. Olen ma annetanud piisavalt, olen ma annetanud õigesse kohta, on sellest kõigest üldse kasu olnud?
Loe lisaks »

SpeakSmarti Arvamusfestivali kava

12. august 2016 Helina Loor, Kommentaarid: 0
SpeakSmart soovitused Arvamusfestival 2016 aruteludele! 
Iga koolitaja valis välja oma lemmikud ning panime nendest kokku tervikliku Arvamusfestivali kava, mille saad välja printida ja läbi kuulata. Head festivali! 
Loe lisaks »

Mis on arutelusilt?

10. august 2016 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Sel aastal leiad Arvamusfestivali kümnelt arutelualalt positiivsete sõnumitega arutelusildid, mida saad kuulajana arutelu ajal üles tõsta ja sellega esitatud mõtetele, esinejatele ja moderaatorile toetust avaldada.
Loe lisaks »

Kuidas hoida moderaatorina Arvamusfestivali head tava?

09. august 2016 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Arvamusfestivali moderaatorina oled kindlasti tutvunud ka hea arutelutavaga, kus on toodud seitse peamist punkti, mida arutledes ning vestlusi juhtides tähele panna. Mida aga täpsemalt moderaatorina teha, et Sinu arutelus saaksid kõlada erinevad mõtted, kõik osalejad tunneksid end hästi ja mõnusalt ning Arvamusfestivali heast tavast peetaks kinni? Järgnevad mõned praktilised näpunäited, mida moderaatorina silmas pidada:
Loe lisaks »

8 soovitust – kuidas saada arutelust maksimum

09. august 2016 SpeakSmart, Kommentaarid: 0
Autor: Marleen Pedjasaar

SpeakSmart arutelukoolitaja ja moderaator, Arvamusfestivali moderaatorite koolitaja Marleen Pedjasaar annab siinkohal 8 soovitust, mille abil on võimalik arvamusfestivali infovoogudes pinnale jääda ja midagi kasulikku ammutada.
Loe lisaks »

Vestlusringi järelvaatamine: Eestis kiputakse kannatliku arutlemise asemel võitlevalt väitlema

01. august 2016 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Eestis napib kuulamisoskust, kannatlikkust ja viitsimist teemadesse süüvida ning arutlemise asemel kukutakse pigem väitlema, leidsid arutluskultuuri lahanud vestlusringis osalejad. Arvamusfestivali, metsaülikooli ja ERRi koostöös korraldatud vestlusringis osalesid Ott Karulin, Triin Käpp, Kristi Liiva ja Rein Taagepera, modereeris SpeakSmartist Margo Loor. 
Loe lisaks »

Järelkuulamine: Anna Karolin ja Marleen Pedjasaar "Suvila" saates

30. juuni 2016 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Stuudios on tippväitleja ja SpeakSmarti argumenteerimistreener Anna Karolin ning Terve Eesti Sihtasutuse tegevjuht ja SpeakSmarti koolitaja ja moderaator Marleen Pedjasaar. Saatejuht on Keiu Virro. Olge kuuldel kell 13 ja kell 21.
Loe lisaks »

DIY: Müügiargument

21. juuni 2016 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Argumenteerimisoskusi õpetava sotsiaalse ettevõtte SpeakSmart tegevjuht Helina Loor kirjutab "Argumenteerimine müügis" kolumnis, et müügiargumendi valmistamine on tegelikult imelihtne, vaja läheb vaid veidi... Aga sellest kõigest lähemalt juba alljärgnevas blogipostituses.
Loe lisaks »

Kuidas kasutada argumenti ja väitlusoskuseid oma töös?

15. juuni 2016 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Koondasime kokku mitmete Eesti ettevõtete juhtide ja töötajate mõtted sellest, kuidas nemad on tööl leidnud kasutust väitlusoskustele - struktureeritud mõtlemisele, veenvale esinemisele ja argumendile.
Loe lisaks »

Kuidas on võimalik firma suureks ja rikkaks vaielda?

14. juuni 2016 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Ettevõtluses ja juhtimises on paraku liiga palju emotsionaalsust. Kahetsusväärselt sageli võtavad juhid suuri riske just hetketunnetele toetudes. /../Argumenteeritud arutelu väitluse vormis on üks viis, kuidas tavapärasest mõttemaalist välja astuda.  Loe lisaks »

Anna Karolin ja Marleen Pedjasaar: kuidas Eestis jälle rahulikult arutleda

14. juuni 2016 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Argumenteerimiskoolitajad Anna Karolin ja Marleen Pedjasaar SpeakSmartist kirjutavad, kuidas Eestis maailmavaatest sõltumata ilma ropu sõimu ja sildistamiseta jälle rahulikult arutleda.
Loe lisaks »

PUNKT turniir on nagu paarismäng tennises

09. juuni 2016 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Täna hommikul rääkis Anna Karolin RaadioKuku "Ärataja" saates ettevõtete väitlusturniirist PUNKT!
Loe lisaks »

Esinemiskoolituse asemel praktikute väitlusklubi

01. juuni 2016 SpeakSmart, Kommentaarid: 0
Kuigi tihti arvatakse, et väitlemine on keeruline või suisa elitaarne, on tegelikult igaüks selleks suuteline, teavad SpeakSmart koolitajad ja väitlusklubi SpeakSmartClub juhendajad Sten Andreas Ehrlich ja Kaspar Kelder.  Loe lisaks »

Mis on hea arutelu alustala?

01. juuni 2016 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Hea arutelu ei sünni iseenesest. Selleks ei piisa ainult huvitavatest arutlejatest ja heast teemast, olulist rolli mängivad ka moderaatorid, kes juhivad arutelu. Modereerimisest ja arvamuskultuurist räägivad Arvamusfestivali vabatahtlikud Annika Uudelepp ja Margo Loor.
Loe lisaks »

Hea ettevalmistus viib sihile

26. mai 2016 Helina Loor, Kommentaarid: 0

Parimad 7 idee autorit paistsid silma hea esinemisoskuse ning selge eesmärgiga lahendada mõnda ühiskondlikku probleemi Eestis.

Oma lahenduste esitlemiseks oli ideede autoritel 5 minutit, mis muutis selge ja struktureeritud esitluse osakaalu lõpliku hinnangu juures küllaltki suureks. Konkursi korraldajatena soovisime, et kõigil ideede esitlejatel oleksid võrdselt head võimalused. Seetõttu palusime mõtlemis- ja suhtlusoskuste koolitusfirmalt SpeakSmart tuge.

Loe lisaks »

Maale elama? Maale elama!

06. mai 2016 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Oled Sa mõelnud, et tahaks värskemat õhku ja ilusamat loodust enda ümber? Tundub kuidagi romantiline, eks:) Kas sa oled ka mõelnud, et maale elama kolides võiksid teada, milline on kogukond, kuhu kolid, ja inimesed, kelle lähedal elad? Räägime nendel ja teistel maaelu puudutavatel teemal 14. mail Maale elama messil Tallinnas, Telliskivi Loomelinnakus. Tule kuulama! Loe lisaks »

Hea argument müüb iseenesest

05. mai 2016 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Helina Loor kirjutab värskes BestSales.ee kolumnis ratsionaalse müügi eelistest. Müügipersonal tunneb ennast argumente kasutades paremini ja saab ühe töövahendi juurde, ettevõte maandab argumentatsiooni koostamisega riske, mis tulenevad müügimeeskonna superstaaride lahkumisohust ja klient tunneb ennast paremini, kuna teda ei tulda hullutama, vaid koheldakse kui mõtlevat inimest.
Loe lisaks »

Võta kolleeg ja tule väitlema!

04. mai 2016 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Ei ole valimisstuudio. Ei ole kohtusaal. Ei ole nääklemine. See on väitlus.
Loe lisaks »

Kuidas kasutada argumenti ja väitlusoskuseid oma töös?

21. aprill 2016 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Koondasime 2015. aastal kokku Eesti ettevõtete juhtide ja töötajate mõtted sellest, kuidas nemad on tööl leidnud kasutust väitlusoskustele - struktureeritud mõtlemisele, veenvale esinemisele ja argumendile.
Loe lisaks »

Eesti esimene ettevõtete ja asutuste väitlusturniir PUNKT

07. aprill 2016 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Ettevõtja, töötaja ja ametnik - tule väitlema turniirile PUNKT!
PUNKT on sportlik turniir, kus võitjaks ei osutu kiireimad jalad, vaid tugevaim argument. SpeakSmart viib väitlusest saadava adrenaliini uuele tasemele ning kutsub asutusi ja ettevõtteid osalema Eesti esimesel organisatsioonide vahelisel väitlusturniiril.
Loe lisaks »

Milline on teie jaoks sobilik hind?

07. aprill 2016 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Helina Loor, argumenteerimisoskusi õpetava sotsiaalse ettevõtte SpeakSmart tegevjuht, kirjutab „Argumenteerimine müügis“ kolumnis, et kliendil peab olema aega mõtlemiseks, vabadus valida argumenteeritud alternatiivide vahel ning soovi korral olla proaktiivne teenuse hinnastamisel.
Loe lisaks »

Argument muudab müügisõnumi veerandi võrra efektiivsemaks!

10. märts 2016 katja.danilova, Kommentaarid: 0

Helina Loor, väitluskoolitusi pakkuva SpeakSmart tegevjuht, kirjutab värskes bestsales.ee „Argumenteerimisest müügis“ kolumnis argumentide mõjust müügis, uuest, argumenteeritud põlvkonnast ning annab mõtteid selle kohta, kuidas teha algust argumenteeritud juhtimise mudeliga.

Loe lisaks »

Sten Andreas Ehrlich: Uus majandus vajab uutmoodi juhtimist

01. märts 2016 katja.danilova, Kommentaarid: 0
Eesti majandusel ei lähe kuigi hästi. Kahe nädala jooksul on teatatud rohkem kui tuhande töökoha kadumisest. Kõikides Euroopa Liidu riikides peale Soome ja Kreeka kasvas majandus 2015. aasta neljandas kvartalis kiiremini kui Eestis. Viimaste aastate jooksul on palgad kiiresti tõusnud, ent tootlikkus pole suutnud sammu pidada ja ettevõtete konkurentsivõime on langenud. Seetõttu arvatakse valjuhäälselt pea iga nädal, kui mitte iga päev, et valitsus peaks kiiresti leidma viisi majanduse kasvule pööramiseks. Juba peaaegu kakskümmend aastat on kutsutud leidma Eesti Nokiat, mis on saanud kõige kulunumaks kujundiks Eesti majandusajakirjanduses.
Loe lisaks »

Väitlus töökoosolekul?

25. veebruar 2016 SpeakSmart, Kommentaarid: 0
Oled sa kunagi proovinud väitlust koosolek? Me oleme ja soovitame. Sama ütleb Harward Business Reviews Ben Dattner. Loe lisaks »

Eesistumise arenguprogramm

22. veebruar 2016 SpeakSmart, Kommentaarid: 0
Alates 2015. sügis alustasime aastast õppeprogrammi ametnikega, kes Eesti eesistumise ajal aastal 2018 juhivad või töötavad kahe töögrupiga.  Loe lisaks »

Argument on Sinu töövahend!

18. veebruar 2016 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Vahel tundub, et suhtluspartneri veenvus ja mõtete selgus oli nii tasemel, et raske on midagi vastu öelda või adekvaatselt reageerida. Kuidas järgmisel koosolekul oma seisukohale kindlaks jääda? Argument on Sinu töövahend ja Sinu trump!
Loe lisaks »

Kuidas tagada, et vaidluses jääks peale mitte see, kes on tugevam, vaid see, kel on tugevam argument?

15. august 2014 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Arvamusfestivalil toimuvad peale mitmesuguste ühiskonnategelaste sõnavõttude ka sõnarock’ipeole asjakohased õpitoad, kus saab meenutada või täiesti uue tarkusena kõrva taha panna läbinägelikke ning selgesti struktureeritud teadmisi väitlusest, argumendi ülesehitusest ja esitusest, hinnangu andmisest, kuulamisoskusest…
Loe lisaks »

Marleen Pedjasaar: Hea moderaator on sõbralik, kannatlik ning paindlik

10. august 2014 SpeakSmart, Kommentaarid: 0
Inimesed on ikka armastanud aeg-ajalt kokku tulla, et parasjagu olulised ja põletavad teemad läbi rääkida. Turuplatsidel lärmamisest või salongides, kohvikutes mõtete vahetamisest on tänaseks päevaks välja kasvanud hulganisti konverentsiformaate, ümarlaudasid, seminare, foorume, mõttekodasid. Kuigi avalik arutelu on järjest suuremal määral ka internetiavarustesse kolimas, ei kao inimlik soov füüsilises keskkonnas teiste inimestega mõtteid vahetada kuhugi. Mõnikord on tore lihtsalt arutada, aga tihti oleks tarvis ka tulemusele jõuda. Või on arutlejaid nii palju, et kui nad kõik korraga arutama hakkavad, ei saa enam keegi aru, kes mida öelda tahab. Siin tulebki mängu Moderaator.
Loe lisaks »

Margo Loor: Nõukogu väärtus on olla nõu kogu

15. juuni 2014 margo.loor, Kommentaarid: 0
Nõukogu väärtus on olla nõu kogu. Eristan seejuures minimaalset taset, põhiväärtust ja lisaväärtust.
Loe lisaks »

Eesti ettevõtted ja asutused väitlevad!

15. juuni 2014 Helina Loor, Kommentaarid: 0

2014. aasta veebruari teisel nädalavahetusel võtsid omavahel mõõtu 2-liikmelised meeskonnad, et selgitada välja Eesti Meister väitlemises. Esimest korda meistrivõistluste ajaloos osalesid ka ettevõtete /asutuste meeskonnad. Esindatud olid Eesti Energia Võrguehitus ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium (MKM).

Loe lisaks »

Asutused osalevad väitlusvõistlustel!

15. juuni 2014 Helina Loor, Kommentaarid: 0
2014. aastal loodi pretsedent, kus Majandus- ja Kommunikatsiooni-ministeeriumi (MKM) ja Eesti Energia Võrguehituse väitlusmeeskonnad osalesid väitlemise Eesti meistrivõistlustel.
Loe lisaks »

Margo Loor: Killer-kontsadega meestele varba peale

13. mai 2014 margo.loor, Kommentaarid: 0
Rüütelkonna hoones toimus möödunud nädalal naiste hääle kuuldavamaks tegemise teemal sisukas kahetunnine arutelu, mille kõik kolm osalejat esitasid huvitavaid ja argumenteeritud seisukohti. Kokkuvõtte arutelust pani kirja Margo Loor.
Loe lisaks »

Külli Meier: väitlusklubi tutvustus PAREs

15. oktoober 2013 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Oktoobri esimes klubis tutvuti organisatsioonisisese väitlusklubi ideega. Klubis said osalejad esmase ülevaate oma seisukohtade argumenteerimise põhitõdedest, millele väitlus suuresti tugineb. Oma teadmisi jagas ja osalejaid inspireerivalt kaasas Väitluskoolitus ja koolitaja Margo Loor.
Loe lisaks »

Kristi Liiva: Moderaator on ruumi looja ja käigu vahetaja

15. august 2013 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Hea arutelu on selline, kus tõestatakse, mida väidetakse, austatakse teisi osalejaid ning kuulatakse teiste arvamusi. Nii on oma veebilehel kirjutanud ka Arvamusfestival 2013 korraldajad. Rääkisime Arvamusfestivali idee algataja Kristi Liivaga sellest, missugused on hea arutelu koostisosad ning kuidas saavutada olukorda, kus kõik kaasatud moderaatorid näevad üritust ühtemoodi. Loe lisaks »

Emotsioonid mõjutavad läbirääkimiste tulemust rohkem, kui tundub

15. august 2013 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Me võime küll mõelda, et tänapäeva infoühiskonna tingimustes peaks irratsionaalsete otsuste tegemise võimalus olema kaduvväike, kuid vaatamata sellele on näiteks Ameerika Ühendiriikides endiselt 20 korda rohkem astrolooge kui astronoome. Miks nii?
Loe lisaks »

Lauakõne: kaduva kunsti taaselustamine

15. juuni 2013 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Kuidas ka ei vaata, Eestis on läinud kaduma lauakõnede kultuur.
Loe lisaks »

Kadri Lainas: ettevõtte sõnumi ettevalmistamisel alusta tegevjuhist

15. mai 2013 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Kadri Lainas tegeles aktiivselt väitlusspordiga keskkooli ja ülikooli ajal. Oma karjääri on ta alustanud AS Kalevis. Praegu töötab Kadri Prisma turundus- ja kommunikatsioonidirektorina ning 2011. aastal sai ta Aasta Turundustegu 2011 Grand prix võitja tiitli.
Loe lisaks »

Ulla Saar: Väitlusklubi on hea platvorm õppimaks tundma oma kolleege

15. mai 2013 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis töötab väitlusklubi alates 2012. aastast ning osalejate seas on nii algajad kui keskkoolis varem väitlusega tegelenud inimesed. Küsisime ühe väitlusklubi osaleja Ulla Saare käest, miks tema meelest on väitlus tõhus õppimisvorm.  
Loe lisaks »

Art Lukas: ainult heast kogemusest veenva ettekande jaoks ei piisa

15. aprill 2013 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Pärnu Konverentside tegevjuht ja väitleja Art Lukas jagas meiega oma mõtteid sellest, mis oskused peavad heal esinejal olema ja kuidas on võimalik seda saavutada.
Loe lisaks »

Age Tomson: Rahvakogu lauajuht

15. aprill 2013 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Mul on hea meel, et osalejad hakkasid arutlusel olnud teemade ja poliitika vastu rohkem huvi tundma.
Loe lisaks »

Martin Kõiva: Otsuste langetamise kiirus pole vähem oluline, kui õige otsuse leidmine

15. märts 2013 Helina Loor, Kommentaarid: 0
"Sisemist väitlust toimub meil pidevalt näiteks müügimeeskonnas, kes peab otsustama, millised pakkumised on väärt inimesteni toomist ja mis mitte. Nendes olukordades on juht tihti see, kes peab olema võimeline veenvalt argumenteerima, miks midagi nii või teisiti sai otsustatud," räägib Martin Kõiva. 
Loe lisaks »

Andero Uusberg: Kehakeel - kas seda tasub uskuda?

15. jaanuar 2013 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Ilmselt olete te kuulnud väidet, et kehakeel räägib palju rohkem kui sõnad. Kui tähtsat rolli mängib kehakeel tegelikkuses teise inimese mõistmisel või mõjutamisel, kirjutab TÜ eksperimentaalpsühholoogia teadur ja doktorant Andero Uusberg.
Loe lisaks »

Margo Loor: Koolitajatöö Kagu-Aasias nõuab paindlikkust ja tolerantsi

15. juuni 2012 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Väitluskoolituse valdkonnas, aga ilmselt ka väga paljude teiste teemade puhul, on Aasia suur ja väga kiiresti kasvav turg. Kui Euroopas pead vingelt pingutama, et inimesed sind märkaks ja sinu koolituseni jõuaks, siis Aasias on osalejad väga püüdlikud ja tõesti tahavad õppida.
Loe lisaks »

Andero Uusberg: Kaalutlev ja vaistlik mõtlemine

15. aprill 2012 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Miks vajavad inimesed kaalutlevat ja miks vaistlikku mõtlemisrežiimi, mille poolest need erinevad ning kumb neist on parem?
Loe lisaks »

Director: Noored talendid välismaale tööle!? Kas või korraks

15. aprill 2012 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Väitluskoolituse juht Helina Loor arvab, et inimene võib kindlasti mõneks ajaks välismaale õppima või töötama minna, sest see muudab tema mõtlemist vabamaks. „Raamidest väljas mõtlemine ja kõrgete eesmärkide seadmine tasub ennast ära, ka emotsionaalselt,“ räägib Helina. Oluline on aga, et inimene teeks seda, mis tõeliselt meeldib ning seda Helina teeb – töötab Eesti Väitlusseltsi koolituses.
Loe lisaks »

Helina Loor: Mission + business = social debating enterprise

15. juuni 2011 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Aja jooksul oleme kasvanud kasumliku sotsiaalse ettevõtteni, samas on meie põhieesmärk alati jäänud ühiskondlikuks. Palkame ainult koolitajaid, kes on ise olnud väitlejad ja pakume ainult väitlusteemalisi koolitusi. See annab meile võimaluse järgida ühtset filosoofiat kõigis pakutavates koolitustes - suheldes „meie“ keeles ja pakkudes koolitusi ainult valdkondades, mida tunneme unepealt.
Loe lisaks »

Uve Poom: Avaliku esinemise ABC

15. juuni 2011 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Avalik esinemine on pea sama vana kui kõneoskus ise. Esimene avaliku kõnelemise juhend kirjutati 2400 aastat tagasi kreeka filosoofide poolt. Ka avaliku esinemise rakendamine on laiaulatuslik – alates enda mõistetavaks tegemisest pere keskel või koolis kuni esitluste tegemiseni tööl ja suurte rahvahulkade ees. Adolf Hitler ja Martin Luther King on head näited oraatoritest, kes on kasutanud oma annet täiesti erinevatel eesmärkidel.
Loe lisaks »

Väitlemisoskus lisab sõnumile veenvust

15. juuni 2010 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Väitluskogemus aitab vastaspoole küsimustele paindlikult reageerida ja leida sõnumile mõjuvaid põhjendusi, mis kiiremini kuulajani jõuavad. Üks juhi oluline oskus on oma seisukohtade argumenteeritud väljendamine, mille käigus kuulatakse ära ka teiste seisukohad ja arvestatakse nendega - teisisõnu oskus väidelda.
Loe lisaks »