Blogi

Margo Loor: AI ei ole väitluse mõttes veel lähedalgi inimintellektile

14. veebruar 2019 SpeakSmart, Kommentaarid: 0

Minu Facebooki sein kihas eile ja täna teemal inimese väitlus arvuti vastu. Maailm sai teist korda näha IBM Project Debater AI süsteemi, mis on IBMi kuulsa Watsoni järeltulija.Väitlus ei ole pikk, nii et soovitan kuulata. Alljärgnevalt mõned tähelepanekud.

Loe lisaks »

Margo Loor: Organisatsiooni väitlusklubi - õpeta oma inimesed kiiremini mõtlema ja paremini rääkima!

02. mai 2018 Marja Leisk, Kommentaarid: 0
Kaks aastat tagasi ennustas Maailma Majandusfoorumi raport “The Future of Jobs” vaatega aastani 2025, et analüütilise mõtlemise, suhtlemise ja veenmise oskused on tööturul kiiresti kasvava tähtsusega. Paljud organisatsioonid ja ettevõtted Eestis tunnevad seda juba täna ja otsivad võimalusi oma inimeste arendamiseks. Organisatsiooni väitlusklubi on uus efektiivne meetod selleks.
Loe lisaks »

Müüdid väitluse kohta

19. jaanuar 2018 Helina Loor, Kommentaarid: 0
"Väitlus - jaajaa, see on see üksteisele ärapanemine ja musta valgeks rääkimine!
Kas ikka on nii? Millised on need eelarvamused ja müüdid, mis väitlusega seostuvad ja millised on vastused nendele? Loe lisaks »

Selgus Eesti parim väitlusvõistkond organisatsioonide hulgas turniiril PUNKT 2017

12. juuni 2017 Helina Loor, Kommentaarid: 0
10. juunil korraldas sotsiaalne ettevõte SpeakSmart Tallinnas organisatsioonide väitlusturniiri PUNKT. Turniiri finaalis kohtusid võistkonnad Cobalt B ja Spotaanne, mille võitis kohtunike häältega 3:2 võistkond Spontaanne koosseisus Ulla Saar (Vaimo) ja Kati Pino (AB Magnusson). 
Loe lisaks »

Kuidas kasutada argumenti ja väitlusoskuseid oma töös?

15. juuni 2016 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Koondasime kokku mitmete Eesti ettevõtete juhtide ja töötajate mõtted sellest, kuidas nemad on tööl leidnud kasutust väitlusoskustele - struktureeritud mõtlemisele, veenvale esinemisele ja argumendile.
Loe lisaks »