Blogi

Müüdid väitluse kohta

19. jaanuar 2018 Helina Loor, Kommentaarid: 0
"Väitlus - jaajaa, see on see üksteisele ärapanemine ja musta valgeks rääkimine!
Kas ikka on nii? Millised on need eelarvamused ja müüdid, mis väitlusega seostuvad ja millised on vastused nendele? Loe lisaks »

Selgus Eesti parim väitlusvõistkond organisatsioonide hulgas turniiril PUNKT 2017

12. juuni 2017 Helina Loor, Kommentaarid: 0
10. juunil korraldas sotsiaalne ettevõte SpeakSmart Tallinnas organisatsioonide väitlusturniiri PUNKT. Turniiri finaalis kohtusid võistkonnad Cobalt B ja Spotaanne, mille võitis kohtunike häältega 3:2 võistkond Spontaanne koosseisus Ulla Saar (Vaimo) ja Kati Pino (AB Magnusson). 
Loe lisaks »

Ideega lõuna Katrin Noormägiga 15.03

18. veebruar 2017 SpeakSmart, Kommentaarid: 0
Valdavale enamikule tänastest juhtidest ja töötajatest ei ole argumenteeritud suhtlemist ja otsustamist haridusteel õpetatud. Organisatsioon, kes soovib targemalt otsustada ning emotsionaalsete konfliktideta suhelda, peab neid oskuseid oma inimestele ise õpetama. Kuidas seda teha?
Loe lisaks »

Argumenteerimisoskus on juhi kvaliteedimärk

17. veebruar 2017 SpeakSmart, Kommentaarid: 0
Autor: Sten Andreas Ehrlich

Juhte on kolme tüüpi, nagu Margo Loor 15. veebruaril Wabaduse kohvikus ligi 40 tähelepanelikule kuulajale lõunasöögi taustaks selgitas. Mõned juhid teevad otsuseid intuitsioonile ja emotsioonidele tuginedes, neid põhjendamata. Teised langetavad valikuid kõhutundele tuginedes, ent leiavad neile argumenteeritud selgituse. Kolmandad leiavad ühe või teise valiku kasuks kõnelevad argumendid ning langetavad alles seejärel analüüsist lähtuva otsuse. Tark, argumentidele tuginev juhtimine võib küll võtta aega ja vaeva, kuid vähendab oluliselt vigade tegemise riski ning suurendab valikute õnnestumise võimalust.
Loe lisaks »

Ideega lõuna Kadi Steinbergiga 15.02

01. veebruar 2017 irismeigas, Kommentaarid: 0

Ideega lõuna pakub vahelduseks teistsugust lõunatamise formaati – kohvik Wabadus serveerib lõunasöögi ning meie pakume sinna juurde kaasamõtlemist ja uusi mõtteid. Esimesel kohtumisel kuulame Kadi Steinbergi (Eesti Energia) mõtteid sellest, mis on argumenteeritud juhtimine, milleks see vajalik on ja kuidas organisatsioonis argumenteeritud suhtlemisest juhtimisega võimendada.

Loe lisaks »

Eesti esimene ettevõtete ja asutuste väitlusturniir PUNKT

07. aprill 2016 Helina Loor, Kommentaarid: 0
Ettevõtja, töötaja ja ametnik - tule väitlema turniirile PUNKT!
PUNKT on sportlik turniir, kus võitjaks ei osutu kiireimad jalad, vaid tugevaim argument. SpeakSmart viib väitlusest saadava adrenaliini uuele tasemele ning kutsub asutusi ja ettevõtteid osalema Eesti esimesel organisatsioonide vahelisel väitlusturniiril.
Loe lisaks »