Lühiprogrammid

Töötuba: Rollimänguga argumendini

Õpetame selgeks argumendi läbi ühe või mitme rollimängu. Argumendi mudel, mille kasutamist mäng soodustab, on hea töövahend, mille järgi on võimalik mõelda enda mõtteid kiiremini ning neid veenvamalt sõnastada. Rollimäng on argumendi harjutamise osa ja annab õppimisele põneva mõõtme, mille käigus ei pea tingimata väljendama oma seisukohta vaid saab võtta konkreetse rolli. 
Sobib: meeskondadele, kes tahavad napsu- ja naljamängudele harivat alternatiivi ja õppida seeläbi struktureerima oma mõtete sõnastamist.  
Pikkus: 3 h 
Grupi suurus: kuni 15 inimest ühe koolitaja kohta. Võimalik tellida mitu koolitajat.

Väitlusturniir suvepäevadel

Tead ju küll neid võrk- ja korvpalli või metsas jooksmise meeskondlikke võistlusi, mida suvepäevadel korraldatakse? Me teeme meeskondlikku mõttesporti! Moodustame 2-liikmelised meeskonnad, kes ühiskondlikel väitlusteemadel omavahel argumenteeritud sõnumitega mõõtu võtavad. Väitlus võib olla ka üks spordiala osa kahe-, viie- ja kümnevõistlusest või sisu terveks päevaks.
Tulemuseks argumendi õppimine, teistsugune ja meeldejääv suvesündmus, huvitav vestlus kolleegide vahel ja sõbralik võistlusmoment.
Korraldasime hiljuti ühe sellise turniiri, vaata pilte siit: https://goo.gl/88stW1
Sobib: meeskondadele, kes tahavad proovida väitlussporti suvepäevadel.
Pikkus: terve päev
Grupi suurus: võistlevad kahe-liikmelised võistkonnad. Minimaalne osalejate arv on 8 inimest.

Meeskonnakoolitus

Koos mõtlemata ja arutlemata ei saavutata väitluses edu. See paralleel kehtib ka organisatsiooni kohta - kui meeskond koos ei mõtle ja omavahel otsuseid läbi ei aruta, ei toimu organisatsioonina läbimõtestatud arengut ja püsiva mõjuga otsuseid.
Käesolev koolitus lähtub organisatsiooni huvist ja vajadusest pakkuda oma meeskonnale võimalust paremaks koostööks läbi suulise suhtluse. Koolituse eesmärgiks on tõsta meeskonna võimet efektiivselt ja sisukalt diskuteerida, otsustada ning üksteisesest aru saada. Õpime tundma üksteise suhtlemisstiil ning avastame valitsevaid väärtushinnanguid, mis määravad meeskonna tööd ja otsuseid. Parandame kommunikatsioonioskuseid oma mõtete läbimõtlemisel ja esitamisel. Loe meeskonnakoolituse kohta rohkem siit. 
Sobib: meeskondadele, kes tahavad suurendada koos mõtlemise ja heade arutelude kultuuri, tahavad hakata kasutama argumenti oma töös, aga õppida seda läbi mänguline väitlusliku formaadi.
Pikkus: 6 - 7h, olenevalt meeskonna suurusest.
Grupi suurus: kuni 15 inimest ühe koolitaja kohta. Võimalik tellida mitu koolitajat, kui on suurem meeskond.

Tellijate tagasiside

  • Ootusi ületav sooritus! Sõna otseses mõttes. Sellisel tasemel koolitust ei osanud Eestis isegi mitte tahta. Illimar Paul, Ostujuhtimise Aastakonverentsi peakorraldaja