Kommenteeri

Presentation Skills: Speak Like Jobs and Clarkson

Long story short: public speaking and presentation skills have moved on from where to look or how to move your hands. The best speakers do not merely talk to the audience, they make their audiences live and feel the message. That’s what this course is about. Suitable for expats, people in international teams and anyone else, who wants to learn contemporary presentation skills in English. See more about the course here.  

Eesti koolitusturg on valdavalt eestikeelne, teistes keeltes pakkumist on kohapeal vähe. SpeakSmarti uus esitlusoskuste koolitus on mõeldud Eestis töötavatele välismaalastele, inimestele, kes töötavad ning seega teevad ka esitlusi rahvusvahelistes tiimides ja inglise keeles, vene keelt emakeelena kõnelejatele, kellel inglise keel on vabalt suus, aga eesti keeles koolitusel osaleda keeruline ja kõigile teistele, kes põhjusel või teisel soovivad õppida avaliku esinemise oskuseid inglise keeles.

Kaheosalise kursuse sisu on avaliku esinemise tänapäevased oskused. Kui vaadata näiteks Elon Muski avalikke esinemisi, siis ta rikub enamikke nendest reeglitest, mida veel 10-15 aastat tagasi avaliku esinemise õpikutes ja koolitustel peeti möödapääsmatuteks põhitõdedeks. Ta peab lavalt publiku liikmetega otse dialoogi, itsitab omaenda naljade üle ja puterdab sõnadega. Sellegipoolest on tema tooteesitluste videod Youtube vaadatuimad ning tal on üle maailma hulgaliselt fänne. TED konverentside formaat, sotsiaalmeedia ja kaamerad igaühe taskus on muutnud meie arusaama sellest, mida hea avalik esinemine endast kujutab. Publikute ootused on muutunud.  

Üks näide - kehakeel. Aegunud teadmine avalikust esinemisest üritab lihvida inimeste kehakeelt selliseks, et see vastaks mingile üldisele standardile. Seisa sirgelt. Vaata üle publiku peade taga seinas asuvat joont. Liiguta käsi, aga ära vehi nendega. Ajastul, kus USA president laseb kõne lõpus mikrofonil näppude vahelt demonstratiivselt maha kukkuda, need nn kehakeele reeglid enam ei kehti. Publik ootab esinejalt isikupära, kontakti, autentsust. Hea esineja on see, kes on päris. Ükskõik, kuhu ta vaatab ja mida ta oma kätega teeb.

Kursuse sisu kõige lühemalt ongi selles, kuidas viia oma sõnum publikuni nii, et publik selle vastu võtab, aga mitte lihtsalt silmade ja kõrvadega, vaid tunneb ja elab seda sõnumit, on puudutatud, vaimustatud. Kogu kursus nii materjalide, koolitajapoolse sisendi kui harjutuste osas on ingliskeelne.

Margo Loori juhitud koolituse kava ja registreerumise leiad SIIT.Lisa kommentaar

Email again: