Filtreeri postitusi

Lauri Kriisa: Miks investeerida argumendikasutuse õppesse ja lisada see oma professionaalsesse tööriistakasti? – Mardi ja Mari lugu

Mis kasu on argumendist professionaalse suhtluses? Organisatsiooni edu sõltub sellest, kui selged on seatud eesmärgid, kui head on meeskonna ideed eesmärgi poole liikumiseks ning kui kvaliteetsed on otsused nende ideede elluviimiseks. Selle valemi järgi põhineb kõik suures pildis inimeste mõtetel ning nende sõnastamisel – alates idee arendamisest kuni vastuvõetud otsuse selgitamiseni organisatsiooni siseringis ning partneritele ja klientidele. Argument aitab neid mõtteid edasi anda lisades sinna põhjenduse, et teine pool saaks sõnumist võimalikult selgelt ja täpselt aru, hoides seeläbi kokku kõigi aega. Mida eesmärgipärasemad ja selgemini sõnastatud on organisatsiooni liikmete mõtted ja sõnad, seda rohkem hoiab ettevõte kokku raha ja aega oma eesmärkideni jõudmisel.

Loe lisaks

Margo Loor: E-õppe rakendamisel ei pea ise ratast leiutama

Küsime oma koolitustel osalejatelt alati paar päeva enne koolitust mõned eelhäälestavad küsimused, muuhulgas õpimotivatsiooni kohta. Zoomi e-õppeks kasutamise koolitusel osaleja vastas hiljuti nii: “Vajadus ettekandeid, infopäevi ja töötubasid läbi viia on igapäevane. Näen, et vajadus Zoom'i kasutada ei vähene, vaid pigem kasvab.” Jutt on ühest konkreetsest e-õppe läbiviimise vahendist, kuid sama lause võiks rahulikult öelda e-õppe kohta laiemalt.
Loe lisaks

Arhiiv