Kommenteeri

Margo Loor: Nõuandeid e-esinemiseks

Me kõik kõneleme nüüd päris sageli veebikaamera ees. SpeakSmarti arendusjust ja juhtivkoolitaja Margo Loor annab näpunäiteid, kuidas ennast e-esinemiseks ette valmistada.

Eestis olid eduka kaugtöö, netikaubanduse, e-õppimise jms tingimused-eeldused juba ammu enne pandeemiat olemas. Kasutasime neid võimalusi kas episoodiliselt või püsivalt efektiivsuse tõstmiseks või paindlikumate töötingimuste pakkumiseks. Siiski tuli paljudele e-kanalis töötamisele ülemineku vajadus ootamatult ja valmisolek selleks oli pigem madal, nii juhtide ja töötajate oskuste kui ka süsteemide ja protsesside tasemel.


Üheksa kuud on möödunud ja kui nüüd küsida inimestelt, kas nad eelistavad töötada pigem (maa)kodust või kontorist, siis on palju rohkem neid, kes enam kontorisse ei kipu. Tundub, et isegi kui pandeemia vaibub, jäävad kontorid tühjemaks ja kaugtöö, vähemalt Eestis, jätkub varasemast palju suuremas mahus. Vahetu kontakti eelistajad ütlevad, et ekraani kaudu suhtlemine on väsitavam, koosolekutel on keerulisem osalejate tähelepanu hoida ja osa inimlikust kontaktist jääb ikka puudu. ...

Edasilugemiseks palun logi sisse Directori veebi või telli ajakiri siin.
Artikkel ilmus ajakirjas Director (jaanuar 2021).

*
Uuri SpeakSmart koolituskalendrist ka erinevaid koolitusi esinemis- ja esitlusoskuste arendamiseks.Lisa kommentaar

Email again: