Kommenteeri

Kristin Parts: Hübriidkonverentsi poolt ja vastu

„Hübriidüritused on siin, et jääda!” kõlab nüüd juba täieliku klišeena. Aastajagu tagasi polnud aga paljud ühelgi sellisel veel osalenudki. Hübriidkonverentsidest kirjutavad Speaksmarti meeskonnast Kristin Parts ja Marja Leisk.

Tänaseks oleme ilmselt kõik saanud e-esinemise ja digisõnavõtu kogemuse ning konverentsikorraldajad ja üritusturundusettevõtted on pidanud ennast hübriidürituste maailma võimaluste ja vajadustega kurssi viima. Eelmine aasta tõestas, et inimestele see formaat sobib. Ja vähe sellest, uuringud kinnitavad, et hoolimata esialgsest ärevusest soovib enamik ka edaspidi osaleda konverentsidel pigem virtuaalselt.

Foto: TalTech ja PERH Koostöökonverents (hübriidkonverents) sügis 2020, modereerib SpeakSmart moderaator Margo Loor. www.moderaator.ee

Mis see hübriidkonverents üldse on?

See on üritus, mis toimub füüsiliselt mitmes kohas korraga, aga jookseb juhtmete, interneti ja ekraanide abil kokku ühte virtuaalsesse pilti, kus kohtuvad esinejad, osalejad, eksperdid, meelelahutajad, vestlusjuhid, moderaatorid jt. Hübriidkonverentsi juhitakse üldjuhul stuudiost või mõnest muust kohast, kus on tehniline tugi ja füüsiliselt kohal korraldaja ja moderaator ning vahel ka esinejad ja vestlusjuhid.

Edasilugemiseks palun logi sisse Directori veebi või telli ajakiri siin.
Artikkel ilmus ajakirjas Director (Aprill 2021).

*
Uuri SpeakSmart koolituskalendrist ka erinevaid koolitusi esinemis- ja esitlusoskuste arendamiseks.

Lisa kommentaar

Email again: