Kommenteeri

PARE Parim personaliprojekt 2017 sündis koostöös SpeakSmartiga

PARE Parim personalijuhtimise projekt 2017 on Maksu- ja Tolliameti "EL eesistumise meeskonna loomise ja arenduse projekt", mille üheks partneriks 2015.-2016. aastal olime.

Eesistumine poolaastal juhivad Eesti ametnikud ja töötajad suurt hulka töögruppe. Nendega tõstatatakse Eesti jaoks olulisi teemasid, kuid samal ajal on need esindusüritused, millest räägitakse veel aastaid peale Eesti eesistumise lõppu, kui need suurepäraselt õnnestuvad.

Oleme rõõmsad, et saime olla partner suurepäraselt läbimõeldud ja juhitud projektile, mille eesmärk oli arendada välja MTA eesistumise meeskond, kes juhivad Eesti riigi ja MTA jaoks edukalt Euroopa Liidu Nõukogu kahte tollivaldkonna töögruppi.

Maksu- ja Tolliameti personalitiim teadis, et riigi koormus ligi 1300 ametniku ettevalmistamisel on suur ning oma meeskonna arendamiseks on vaja ise palju ära teha. Nad otsustasid luua arenguprogrammi, mis arendab ja motiveerib nende kokkutoodud eesistumise meeskonda ning alustada sellega võimalikult vara (2014. aasta lõpus), et inimesed tunneksid ennast juba vähemalt pool aastat enne eesistumise algust enesekindlalt töögruppide juhtimise osas ning saaksid alustada mahuka praktikaga. Viimane otsus õigustab ennast tagasivaadates, mil eesistumine toodi pool aastat ettepoole, täielikult.

SpeakSmart'i õppe osa projektis oli 2015.-2016. a kestnud ingliskeelne argumenteeritud suhtlemisoskuste arenguprogramm, mille koolitajateks olid Margo Loor ja Sten Andreas Ehrlich. Arenguprogrammi osadeks oli 4 koolitusmoodulit - argumenteerimisoskused, esinemisoskused, läbirääkimised ja koosolekute (töögruppide) juhtimine ja koolituse siduv klubi. Loe SpeakSmart osa töö sisu kohta täpsemalt SIIT.

Osalejad hindasid arenguprogrammi tulemustena just enesekindluse ja julguse tõusu inglise keeles suhelda ning seda, kuidas koolituste ja klubi omavaheline seos aitas kohe õpitud oskused praktikasse panna: “Ilma nende koolitusteta oleks meie eesistumine midagi täiesti muud.“

Enda poolt saame öelda, et hindame kõrgelt Maksu- ja Tolliameti proaktiivsust arenguprogrammi läbimõtlemisel ja käivitamisel ning suurepärast projektijuhtimist. Tihti ei õnnestu töötada nii pikalt suhteliselt väikese meeskonnaga ning jälgida ja suunata nende arengut mitme aasta jooksul.

Aitäh Gerli Jõgi, Hannamay Lagemaa ja Tiina Maripuu, et usaldasite SpeakSmarti ja saime nii unikaalses projektis kaasa lüüa!Lisa kommentaar

Email again: