Kommenteeri

Margo Loor: Iseõppimine. Mis ja kuidas?

Iseõppimine on olnud päris keeruline. Just on olnud, sest viimaste aastakümnetega on see muutunud palju lihtsamaks. Tänu sellele valib üha enam inimesi just selle tee oma teadmiste täiendamiseks. Lähemalt kirjutab SpeakSmarti koolitaja Margo Loor.

Autodidakte ehk iseõppijaid on olnud alati. Nad on oma teadmised ja harituse saanud põhiliselt ilma (üli)kooli ja kindla õpetaja abita. Üksikud neist on maailmakuulsad (E. Hemingway, H. Hesse, H. Ford, S. Jobs) ja rohkem on neid muidugi tavainimeste hulgas, aga väga palju pole neid kunagi olnud. Enamik inimesi on valinud ikka juhendatud õppimise tee kellegi targema ja kogenuma käe all.

Möödunud aegadel oli iseõppija allikaks peamiselt raamat. Stendahli romaanis „Punane ja must” õppis peategelane Julien pähe ladinakeelse piibli, kuid teadis samas väga vähe muust maailmast, kuna 19. sajandi alguse Prantsusmaal polnud tal tisleri pojana juurdepääsu teistele raamatutele.
...

Edasilugemiseks palun logi sisse Directori veebi või telli ajakiri siin.
Artikkel ilmus ajakirjas Director (Detsember 2021).

*
Uuri SpeakSmart e-poest ka erinevaid võimalusi iseseisvaks enesearendamiseks. Sealt leiad videokoolitusi ning kaasuseid, mida iseseisvalt lahendada.

Lisa kommentaar

Email again: