Argumendi kasutamine tööalases suhtlemises võimaldab:
- esile tuua erinevate ideede tugevuse;
- aitab keskenduda sisule ja eristada seisukohti inimestest;
- vältida laskumist emotsionaalsesse manipulatsiooni;
- teha ratsionaalsemaid otsuseid ja pidada sisukamaid koosolekuid.
Õppe tulemusel paraneb väljendusoskus suulises ja kirjalikus suhtluses. Argumenteeritud suhtlemine on oskus jääda igas suhtlusolukorras sisukaks, nii et erinevatest arusaamadest rääkimine ei kujuneks konfliktiks, vaid huvitavaks mõttevahetuseks. Argumenteeritud tööalase suhtlemise kujundamine on efektiivsem meeskondades, kus kõigil on võimalik ühiselt uusi oskusi tööalaselt rakendada. Seetõttu ootame osalema ühe tiimi liikmeid korraga.
Peale koolitust on juhtidel oluline näidata eeskuju ja julgustada kolleege uusi suhtlemisoskusi praktiseerima.
Vali endale sobilik teenuse vorm:
Tagasiside
"See oli koolitus mõtlevale inimesele!"
"Väga vajalik teema, õigusloomes karjuv vajadus sellise süsteemsema mõtlemise poole. 21. sajand!"
"Väga tänuväärne töö, mida Eestis teete. Soovitan koolitust kõikidele organisatsioonidele, kes tegelevad tootearendusega."
"Koolitus oli sisukas ja mõnusalt tempokas. Oluline on läbiv loogika sinu jutus, alati leida tõendatud põhjendused oma väidetele ning hoida kuulajate tähelepanu."
"Metoodiline lähenemine teemale koos praktiliste harjutustega.
Kasutan oskusi aruannetes oma väidete esitamisel ja aruteludel oma väidete kaitsemisel."
Õppe pikaajaline mõju
"Palju kasutan nn ära tundmisel - kas arutelu läheb lihtsalt oma soovide ja ideede läbisurumiseks või on mõeldud ka miks küsimustele. Oma tööülesannete puhul (tulemusvestlus nt) efektiivsemas tegutsemiseks lahti mõtestamisel. Korra olen võtnud ka koolituspaberid välja ühe tööülesande puhul (kus arendustegevuses olid laual mitmed variandid ja tuli leida nn parim tee)."
"Televisioonis olevaid intervjuusid, eriti just kõneleja jaoks raskeid ja teravaid teemasid vaatan nüüd hoopis teise nurga alt, ehk kuidas vastaja käitub, mõtleb, vastab, reageerib või kuidas eriti osavalt initsiatiivi enda kätte võtab ja oma lugu räägib."